2026. június 1.
Kövesdi Veronika a Telex cikkében
„Nem gondoltam, hogy lemond, az eddigi kommunikáció alapján lehetett sejteni, hogy nem fog történni azonnali lemondás, mert lejár a határidő” – mondta Kövesdi Veronika, az ELTE BTK médiakutatója a Telex 2026 című műsorában hétfőn a köztársasági elnök és a miniszterelnök konfliktusáról. A szakértő szerint Magyar Péternek eddig inkább szimbolikus performatív cselekedetei voltak, ma viszont jogi alapra helyeződött a kérdés. Eddig Sulyok Tamás „az Orbán-rendszer maradványaként” szimbólum volt, emiatt több „delegitimációs cselekményt” is lehetett látni Magyar részéről, például amikor Sulyok nem szerepelt a miniszteri kinevezési fotókon.

