2026. május 31.
Kutatóinkat idézi a Telex cikke (Szabó Andrea, Katona Noémi, Gábriel Dóra)
Működő és emberséges Magyarországot ígért 240 oldalas választási programjában a Tisza Párt, ennek hangsúlyos része a szociális ellátórendszer, például a gyermekvédelem rendbetétele, a szociális juttatások újragondolása és emelése. Nem lesz könnyű dolga Kátai-Németh Vilmosnak, a Tisza-kormány szociális és családügyi miniszterének, ha komolyan gondolják ezeket a vállalásokat. Az elmúlt 16 évben a Fidesz-kormány meglehetősen mostohán kezelte a szociális területet, miközben évek óta hallani arról, mekkora bajban van a gyermekvédelem, az idősek, a fogyatékosok és a hajléktalanok ellátása, mennyire torz és rossz a szociális juttatások rendszere. Szimbolikus lépés volt, amikor 2022-ben törvénybe foglalták, hogy az egyén szociális biztonságáért elsősorban önmaga felelős, az állam csak végső esetben segít a rászorulókon.

